Jak bardzo ważne są dla naszego organizmu, nie trzeba nikogo przekonywać. Nerki, bo o nich mowa, filtrują płyny zgromadzone z organizmie, odpowiadają za wydalanie szkodliwych substancji, oczyszczają krew i regulują równowagę wodno-elektrolitową organizmu.
Nykturia – objawy przyczyny i leczenie
Gdy nerki zaczynają pracować nieprawidłowo, może pojawić się nykturia, czyli częstsze oddawanie moczu. Samo w sobie chorobą nie jest, ale jest jej objawem. Dlatego leczenie musi rozpocząć się od postawienia diagnozy, czyli ustalenia, dlaczego tak się dzieje. Warto też pamiętać, że nie zawsze nykturia ma związek ze złą pracą nerek. Może być objawem niewydolności krążenia czy cukrzycy.
Przyczyna niewydolności nerek
Wracając jednak do nerek, warto zatrzymać się na temacie niewydolności, która potrafi być bardzo niebezpieczna. Ta najczęściej spowodowana jest mniejszą ilością krwi przepływającej przez nerki, uszkodzeniem ich miąższu oraz utrudnieniem odpływu z nich moczu. Za każdą z tych przyczyn kryje się bardzo poważna choroba. Dlatego też nigdy nie wolno tych problemów bagatelizować. Współpraca z lekarzem jest tutaj na wagę życia.
Plastry rozgrzewające – kiedy je stosować?
Niekiedy przy niegroźnych schorzeniach nerek, zaleca się wygrzewanie bolącego miejsca. W ostatnim czasie modne stały się plastry rozgrzewające. Należy jednak pamiętać, że ból spowodowany stanem zapalnym nie zawsze powinien być uśmierzany ciepłem. Dlatego takie plaster należy zawsze przyklejać ostrożnie. A gdy zadziała, powtórzyć aplikację.