Jak wybrać ciśnieniomierz i inhalator?

0
320

Dbanie o swoje zdrowie jest bardzo ważne, dobrze badać się regularnie by zapobiec chorobie. Bardzo pomocny w tym jest aparat do mierzenia ciśnienia, ale w jaki ciśnieniomierz kupić? Wyróżniamy różne rodzaje: mechaniczne- polegają na napompowaniu i osłuchiwaniu za pomocą słuchawek, pomiar jest bardzo dokładny tylko pod warunkiem,że wykona się to prawidłowo. Nie należą one do łatwych w obsłudze, używane są najczęściej w placówkach służby zdrowia.

Lepszym rozwiązaniem do użytku codziennego w domu będą ciśnieniomierze elektroniczne, są trochę mniej dokładne, lecz wygodniejsze- nie potrzebują użycia słuchawek, wszystko widać na wyświetlaczu. W sklepie https://mamcisnienie.pl/ mamy większy wybór, ciśnieniomierze mogą być przeznaczone do zakładania w dwa różne miejsca jak sama nazwa wskazuje: naramienne-dokładniejsze, lecz cięższe do założenia i nadgarstkowe wygodniejsze, ale mniej dokładne. Poza tym wyróżniamy wśród elektrycznych jeszcze półautomatyczne- gdzie trzeba samodzielnie napompować mankiet oraz automatyczne, które są najbardziej odpowiednie do mierzenia ciśnienia, gdy nie mamy z tym doświadczenia. Decyzje trzeba podjąć na podstawie swoich możliwości.

Gdy już niestety się rozchorujemy, będziemy mieć problem z układem oddechowym to dobrym rozwiązaniem wtedy będą inhalatory i nebulizatory ze sklepu https://inhalujemy.pl/, rozpraszają one lek, dzięki czemu lepiej i szybciej działa przy jego wdychaniu, można przy tym zmniejszyć dawkę leku. Powodów do używania inhalatorów jest wiele m.in.: zapalenia oskrzeli, astma oskrzelowa, grzybice układu oddechowego, przewlekła obturacyjna choroba płuc oraz mukowiscydoza.

Przy wyborze inhalatora trzeba zwrócić uwagę na to na ma zadziałać- im mniejsze cząsteczki, tym dalej docierają, większe zatrzymają się np. w krtani i nie dotrą do płuc. Można kupić również nebulizatory wielofunkcyjne, poza tym, że mają ustnik, jest też końcówka, która może odetkać nos. Najczęściej używane przy przewlekłych chorobach układów oddechowego są inhalatory pneumatyczne, a ultradźwiękowe przy ciężkich chorobach. Przeciwwskazaniami do ich używania mogą być: krwotoki z dróg oddechowych, niewydolność serca, gruźlica płuc, gorączka, nowotwory. Skutki uboczne po nebulizacji zdarzają się bardzo rzadko jednak mogą się zdarzyć: kaszel, chrypka i duszność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here