Akrylożel jest kosmetyczną nowością pozwalającą między innymi na przedłużanie paznokci z wykorzystaniem specjalnych form. Choć samo przedłużanie paznokci jest dość skomplikowanym sposobem na uzyskanie pięknego, trwałego manicure, to z wykorzystaniem akrylożelu jest ono zdecydowanie wygodniejsze i zapewnia pożądaną trwałość. Jak wykonać przedłużenie za pomocą form?
Czego potrzebujesz, by rozpocząć przedłużanie na formie?
Podstawową rzeczą, aby móc wydłużyć paznokcie za pomocą akrylożelu, jest oczywiście akrylożel zakupiony w specjalnej tubce. To substancja o dużej gęstości, łącząca w sobie właściwości akrylu i żelu, wygodna w aplikacji i niewymagająca łączenia dwóch składników. Dzięki temu nie trzeba martwić się o uzyskanie odpowiedniej konsystencji kosmetyku, by nie spływał z płytki paznokcia, nie zalewał skórek, a jednocześnie dał się łatwo formować. Oprócz właściwego kosmetyku przyda ci się również specjalna szpatułka, którą wyciągniesz go z tubki i nałożysz na płytkę paznokcia. Szpatułka cechuje się dwoma różnymi końcówkami, idealnie dostosowanymi do wykonywania różnych czynności i ułatwiającymi pracę. Dla wygodnego przedłużenia paznokci należy także zakupić zestaw form do akrylożelu – specjalnie przystosowanych do tego kosmetyku, najlepiej dedykowanych konkretnej marce. Dzięki temu uzyskasz pewność, że przy prawidłowym wykorzystaniu formy uda ci się z łatwością zdjąć ją z płytki paznokcia.
Jak rozpocząć pracę?
Do przedłużenia paznokci niezbędne będzie porządne ich opracowanie. W tym celu należy maksymalnie odciągnąć oraz wyciąć skórki, aby na płytce nie pozostawało nic, co uniemożliwi akrylożelowi przytwierdzenie się do niej. Trzeba także opiłować paznokcie – pamiętając, że ma to być przedłużenie naturalnej płytki, należy spiłować je superkrótko. Ostatecznym etapem jest wypolerowanie płytki paznokcia bloczkiem polerskim w celu wygładzenia powierzchni i przetarcie nail cleanerem.
Po czynnościach przygotowawczych należy dobrać właściwe rozmiary form i dopasować je do płytek poszczególnych palców. Kolejnym etapem będzie nałożenie niewielkiej ilości akrylożelu po wewnętrznej stronie formy. Tutaj można posłużyć się również pędzelkiem o spłaszczonym, krótkim włosiu. Za jego pomocą akrylożel należy rozprowadzić po wnętrzu formy, starając się większą jego ilość pozostawić na środku przedłużenia, a cieńszą warstwę w okolicach skórek. Całość należy dokładnie wyrównać pędzelkiem i nałożyć akrylożel pod formą tylko na tę długość, jaką chce się uzyskać po delikatnym spiłowaniu. Im więcej kosmetyku się nałoży, tym więcej trzeba potem piłować, aby uzyskać żądaną długość.
Jak zakończyć przedłużanie?
Po nałożeniu formy z akrylożelem na płytkę paznokcia i dociśnięciu zawsze niewielka ilość kosmetyku wyciśnie się poza formę – należy ją więc usunąć pędzelkiem zamoczonym w nail cleanerze. Następnie całość utwardza się porządnie w lampie przez czas określony na etykiecie produktu. Zwykle panie rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnie robionymi paznokciami od hybryd, do których kupują specjalne zestawy startowe, uzupełniane z czasem o kolejne kolory lakierów. W zestawach tych dostępne są lampy UV, które doskonale posłużą później do utwardzania przedłużanych akrylożelem paznokci. Po utwardzeniu formę odrywa się w delikatny sposób od powstałego w ten sposób długiego paznokcia. Trzeba go już tylko spiłować, nadając mu odpowiedni kształt i długość, najpierw przy pomocy pilnika o grubszej gradacji, a potem drobniejszego. Tak przygotowane paznokcie będą utrzymywały się nawet ponad miesiąc, do czasu pojawienia się na nich odrostów.