W sektorze budowlanym, transportowym i rolniczym, wyposażenie przedsiębiorstw w odpowiedniej klasy maszyny i pojazdy usprawniające ich działanie, jest kluczowe. Jak właściciele firm mogą tu wykorzystać możliwość zakupu takich maszyn z rynku poleasingowego? Czym się on cechuje i jakie daje korzyści?
Aukcje poleasingowe – korzyści dla kupujących
Pierwszą i chyba najważniejszą korzyścią, jaką niosą za sobą aukcje poleasingowe, jest niska cena zakupu maszyn przy ich jednoczesnym, dobrym stanie technicznym. W porównaniu do kupna tych samych rocznikowo maszyn na wolnym rynku, różnice w cenie mogą sięgać nawet kilkunastu do kilkudziesięciu procent na korzyść tych pochodzących ze sprzedaży poleasingowej. Podobnie, wybierając portale pośredniczące w handlu tego rodzaju, np. https://www.klaravik.pl/ można zaoszczędzić o niebo więcej, niż gdyby się tę samą maszynę kupiło prosto z salonu. Tu koszty salonowej nówki są ogromne i mogą zaburzyć płynność finansową przedsiębiorcy, dlatego o wiele wygodniej jest mu często kupić właśnie pojazd poleasingowy.
Stan techniczny – jak to sprawdzić?
Klienci decydujący się np. na maszyny rolnicze poleasingowe pytają często, skąd pewność co do ich technicznej sprawności? Tu również warto wiedzieć, że portale jak Klaravik pilnują tego, by opisy sprzedawanych u nich maszyn ściśle odzwierciedlały faktyczny stan pojazdu. Dzięki temu (druga korzyść!) kupujący wie, jakie klasy urządzenie nabywa i może ocenić, przez jak wiele kolejnych lat będzie mu ono służyło.
W sprzedaży poleasingowej istotne jest również to, że wiele urządzeń wystawianych jest na aukcje poprzez znane towarzystwa leasingowe. Nie tyle osoby prywatne, które właśnie spłacili 5-letni leasing i chcą sprzedać maszynę, ile właśnie renomowane instytucje zajmujące się finansowanie leasingów. Tu dobrym przykładem będą bankowe fundusze leasingowe i towarzystwa oferujące leasing bezpośrednio w samochodowych salonach. Ich nadzór nad jakością i sprawnością maszyn jest gwarantem sprawdzonego zakupu.