Ranking lokówek do włosów. Top 10 najlepszych modeli

0
413

Chcą dobrze wyglądać, nie możemy zapominać o swoich włosach. Poddajemy je więc zabiegom w salonach fryzjerskich i domowej pielęgnacji. Jednak samo mycie, nawilżanie odżywianie to nie wszystko. Istotne jest też modelowanie włosów. W tym zakresie trendy fryzjerskie oferują różnego rodzaju upięcia i spięcia. Niemal co roku na topie są również fale i loki. Panie, które chcą posiadać piękne pukle, a naturalnie mają proste włosy, nie muszą co chwila wybierać się na wizytę w zakładzie fryzjerskim. Do stworzenia fali czy loków godnych pozazdroszczenia wystarczy domowa lokówka. Ilość urządzeń tego typu oraz ich rozmaite funkcje nie ułatwiają jednak wyboru idealnej lokówki. Aby było to możliwe, konieczne jest przeanalizowanie dostępnych na rynku urządzeń. Zobacz jak wybrać dobrą lokówkę.

Spis treści

Polecane lokówki do włosów

Najlepsza lokówka do włosów do 50 PLN

Bosch Style to Go PHA1151

Najlepsza lokówka do włosów do 100 PLN

Babyliss C325E

Najlepsza lokówka do włosów do 150 PLN

Babyliss AS130E

Najlepsza lokówka do włosów do 200 PLN

Babyliss 2735E

Najlepsza lokówka do włosów do 250 PLN

Philips Dynamic Volume Brush HP8664/00

Najlepsza lokówka do włosów do 300 PLN

Babyliss Curl Secret C1200E

Najlepsza lokówka do włosów do 350 PLN

Philips ProCare HPS940/00 Auto Curler

Najlepsza lokówka do włosów do 400 PLN

Remington Keratin Protect CI8019

Najlepsza lokówka do włosów do 500 PLN

Philips StyleCare Prestige BHB876/00

Najlepsza lokówka do włosów do 750 PLN

Babyliss Curl Secret Digital Sensor C1500E

Rodzaje lokówek

Wybór dostępnych na rynku lokówek jest dość spory. Osoby, które chcą ją zakupić, mogą wybierać pomiędzy:

  • lokówka tradycyjna – jest to standardowe urządzenie wyposażone w metalową lub ceramiczną końcówkę; lokówka w tym wydaniu posiada z boku klips, którego zadaniem jest podtrzymywania włosów oraz termoizolacyjną rączkę; za jej pomocą mogą kręcić suche włosy; grubość oraz rodzaj fal/loków, jaki się otrzymuje, zależy od grubości szczotki urządzenia; w dobrych lokówkach tradycyjnych znajdziemy wymienne końcówki, które pozwolą na kręcenie różnego rodzaju loków; jej zaletą jest cena; sprzęty tego typu to najtańsze dostępne na rynku; trzeba jednak pamiętać, że nie są one najbezpieczniejsze dla włosów; wysoka temperatura, w jakiej pracują, może je zniszczyć, dlatego też lokówki tradycyjne nie są przeznaczone do codziennego użytku; należy też pamiętać, aby przez jej użyciem dokładnie wysuszyć włosy, w innym przypadku urządzenie może je spalić;
  • lokówko – suszarka – jest to sprzęt łączący w sobie funkcje tradycyjnej lokówki oraz suszarki; służy do suszenia i kręcenia włosów; urządzenie wyposażone jest w specjalną ceramiczną lub metalową końcówkę z ząbkami; przede wszystkim ten typ lokówki pozwala na uzyskanie dużych loków oraz fal nadających włosom objętości; jej użycie nie wymaga wcześniejszego wysuszenia włosów; suszenie i kręcenie obydwa się jednocześnie; dzięki temu, że odbywa się to w stosunkowo niskich temperaturach, włosy są chronione przed zniszczeniem; warto jednak pamiętać, że możliwości suszarko-lokówki są ograniczone; nie pozwala ona na wykonywanie drobnych loczków, baranków czy sprężynek;
  • karbownica – rodzajem lokówki jest również karbownica; za jej pomocą można stworzyć lekkie fale lub pokarbować włosy; urządzenie wyposażone jest w płytki z wybrzuszeniami; to od ilości i grubość tych wybrzuszeń, zależy jak będą wyglądać, stworzone na włosach fale; zaletą karbownicy jest jej niska cena oraz prostota użycia; zrobienie fal na włosach nie zaminuje więcej niż 10 minut; urządzenie ze względu na swoją prostą budowę nie ma jednak rozbudowanych opcji, a ponadto nie jest bezpieczne dla włosów.

Moc lokówki

Lokówka to urządzenie elektroniczne zasilanie na prąd lub akumulatorem, w przypadku sprzętów przenośnych i dedykowanych osobom dużo podróżującym. Ze względu na to jednym z jej ważniejszych parametrów jest moc. Od niej zależy szybkość nagrzewania się urządzenia. W rankingu lokówek można znaleźć urządzenia, których moc waha się od 10 do 150 W. Należy pamiętać, że im wyższy jest ten parametr, tym szybciej nagrzeje się lokówka czy karbownica. Aby urządzenie było komfortowe w użytku warto poszukać modelu wyposażonego w lampkę kontrolną, która będzie informować o gotowości lokówki do pracy. Przy wyborze mocy urządzenia należy pamiętać, że w przypadku lokówko–suszarek jest ona znacznie wyższa i wynosi od 300 do 12000 W. Wysoka moc równoznaczna jest z silniejszym nawiewem powietrza. Analizując ten parametr, nie można również nie wspomnieć o bezpieczeństwie włosów. Wysoka temperatura działa na nie niekorzystnie, niszcząc strukturę włosa. Dobrze jest to mieć na uwadze, wybieraj moc lokówki.

Regulacja temperatury w lokówce

Narażanie włosów na wysokie temperatury jest dla nich niebezpieczne, dlatego jeśli decyduje się na zakup klasycznej lokówki lub karbownicy dobrze jest sprawdzić, czy urządzenie ma funkcję regulacji temperatury. Będzie to pozwalało na jej obniżenie lub podwyższenie w zależności od potrzeb oraz rodzaju posiadanych włosów. W rankingu lokówek można znaleźć modele, w których regulacja temperatury obejmuje do 100 do 200 stopni Celsjusza. Warto to jednak pamiętać, że zakres regulacji powinien być dobrany do rodzaju włosów. Przy cienkich włosach temperatura na poziomie 200 stopni Celsjusza nigdy nie będzie wykorzystana. Taka może przydać się posiadaczką grubych i trudnych do ułożenia włosów, które są odporne na zabiegi fryzjerskie.

Regulacja temperatury w większości tradycyjnych lokówek odbywa się za pomocą systemu elektronicznego, dzięki czemu jest bardzo dokładna. W dobrych lokówkach regulacja obejmuje kilkustopniową skale, która może obejmować nawet 5 poziomów. W sklepach można spotkać także urządzenia z intuicyjnym systemem regulowania temperatury. Ta dostosowywana jest automatycznie przez lokówkę po wyborze trybu pracy dla konkretnego rodzaju włosów. Jest to duże ułatwienie, jeśli nie jest się biegłym w kwestii fryzjerstwa i pozwala na bezpieczne używanie urządzenia.

Ergonomia i wygoda użycia

Kupując lokówkę, nie można pominąć wygody używania sprzętu. Aby lokówka była komfortowa w codziennym stosowaniu, trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz kształt obudowy. W tym zakres warto wybierać modele posiadające ergonomiczną rączką dopasowaną do kształtu dłoni, która dodatkowo jest termoizolacyjna (będzie to chronić przed poparzeniem) oraz antypoślizgowa, czyli pokryta gumowymi elementami. Dużą popularnością cieszą się również lokówki z uchwytem, który pozwala na powieszenie urządzenia na haczyku czy wieszaku w  łazience. Dobrym rozwiązaniem jest elastyczny uchwyt gumowy.

Na wygodę używania lokówki wpływa także kabel. Jego długość należy dopasować do własnych potrzeb. Jeśli w łazience gniazdko posiada się daleko od lustra najlepiej wybrać lokówkę z długim kablem, w innym przypadku sprawdza się przewody standardowe. W rankingu lokówek dużą popularnością cieszą się modele z obrotowym kablem. Funkcja ta sprawia, że przewód obraca się w zależności do tego, pod jakim kątem używa się urządzenia.

Końcówki i nasadki w lokówce do włosów

W dobrej jakości lokówkach do włosów można odnaleźć cały zestaw końcówek i nasadek. Ich ilość oraz rodzaj zależy od danego modelu urządzenia. Oprócz tego, co umożliwiają poszczególne końcówki, należy zwrócić uwagę na to, z czego są wykonane. Możliwości są dwie. W tradycyjnych lokówkach stosuje się końcówki ceramiczne lub metalowe. Te pierwsze są bezpieczniejsze, ponieważ ich powierzchnia nagrzewa się równomiernie, przez co włosy nie są narażone na uszkodzenia. Końcówki metalowe znaleźć można w tanich lokówkach do włosów. Nie są one dobrym rozwiązaniem. Ich działanie jest niebezpieczne dla włosów, ponieważ metal ma tendencje do przegrzewania się i powstawania na nim tzw. gorących punktów. Te właściwości metalu mogą spowodować spalenie włosów. W lokówkach najwyższej klasy można znaleźć końcówki, które dodatkowe są pokryte warstwa teflonowo lub teflonowo –turmalinową.

Końcówki dodawane do dobrych lokówek do włosów to:

  • standardowa końcówka do lokówki –  jest ona dodawana do każdego urządzania; ma kształt walca; loki, jakie można nią stworzyć, zależą od grubości i wielkość elementów; końcówka pozwala również na modelowanie włosów;
  • kantówka trójkątna – służy do tworzenia fal geometrycznych;
  • końcówka płaska – z jej pomocą tworzy się fale z fakturą;
  • końcówka z nakładaną szczotką – odpowiada za tworzenie fal o dużej objętości;
  • końcówka spiralna – pozwala na stworzenie drobnych loczków.

Inne rodzaje końcówek można spotkać w suszarko-lokówce. Tutaj w dobrej jakości zestawy wchodzi podstawowa okrągła szczotka, szczotka z włosiem, szczotki z chowanymi wypustkami, nasadki zwiększające objętość. W lokówko-suszarkach również stosowane są powłoki ceramiczne oraz metalowe.  Dodatkowo część urządzeń tego typu ma specjalny grzebień do prostowania włosów.

Różnego rodzaju nasadki znajdziemy też w karbownicach. Ilość nasadek pozwala na tworzenie drobnych lub dużych loków. Wiele karbownic ze średniej półki cenowej mają także nasadki pozwalające na prostowanie włosów.

Dodatkowe funkcje lokówek do włosów

Szukając dobrej lokówki do włosów, nie można zapomnieć o dodatkowych funkcjonalnościach. Mają one nie tylko ułatwić układanie włosów i tworzenie loków, ale także i chronić je przez nadmierną temperatura. Wybierając taką lokówkę można mieć pewność, że stylizacja będzie bezpieczna. Do najpopularniejszych dodatkowych funkcjonalności lokówek zalicza się:

  • jonizacje – urządzenia wyposażone w tę funkcję wytwarzają podczas pracy jony ujemne zamykające łuski włosa; jonizacja ma za zadanie chronić włosy przed zniszczeniem, wygładzać je i zapobiegać elektryzowaniu się;
  • wydzielenie pary – funkcje te można spotkać z suszarko-lokówka; para ułatwia modelowanie włosów; czyni cały proces szybszym i wygodniejszym;
  • wyświetlacz – można znaleźć je w dobrej jakości lokówkach; pozwala ona na kontrolować temperatur kręcenia loków oraz tryb pracy urządzenia;
  • szczotka obrotowa – dzięki niej można modelować włosy na wzór tego w salonie fryzjerskim; szczotka podkręca włosy, układać grzywkę oraz formuje delikatne fale.

Ile kosztuje lokówka do włosów? Ranking lokówek do włosów

Lokówkę do domowego użytku o standardowych właściwościach i bez całego zestawu nasadek można kupić za ok. 80 złotych. Podobne są ceny lokówko-suszarek oraz karbownic. W rankingu lokówek znaleźć można zarówno tanie urządzenia, jak i te droższe o bardziej zaawansowanych funkcjach oraz lepszej jakości wykonania. Mimo wyższej ceny znajdują one uznanie w oczach nabywców i cieszą się dobrymi opiniami. Osoby, które szukają profesjonalnych  lokówek, muszą pamiętać, że ich cena jest o wiele wyższa. Za dobrej klasy urządzenie trzeba zapłacić ponad 200 złotych. Takie lokówki mogą być stosowane w salonach fryzjerskich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here