Badanie trychologiczne – Jak przebiega procedura badania trychologicznego?

0
347

Badanie trychologiczne odgrywa niebagatelną rolę jeżeli chodzi o leczenie oraz poprawę stanu włosów i skóry głowy osób zmagających się z łysieniem (telogenowym, androgenowym, czy w końcu plackowatym) oraz innymi problemami zdrowotnymi. Aby było możliwe określenie planu leczenia, ekspert przeprowadzić musi serię kompleksowych badań.

Pierwszym z nich jest pobranie krwi od pacjenta. Pozwala to na określenie stanu poszczególnych wskaźników i ustalenie, czy przerzedzanie i nadmierne wypadanie włosów powodują czynniki wewnętrzne, czy też przyczyny trzeba szukać w uwarunkowaniach genetycznych lub nieprawidłowym stylu życia. Kiedy trycholog zapozna się już z wynikami, przystępuje on do analizy psychologicznej, która to umożliwia określenie, czy pacjent nie zmaga się z zaburzeniami mogącymi powodować niekorzystny stan fryzury. Niekiedy nawet kilka pobieżnych pytań wystarczy, by określić, że dana osoba zmaga się z nieleczoną trichotillomanią, a więc chorobliwą chęcią (graniczącą nawet z obsesją) wyrywania włosów z głowy.

Ekspert pokusić się może także o tak zwaną analizę biotechnologiczną, która to oparta jest przede wszystkim na określeniu stosowanych przez pacjenta środków kosmetycznych, pielęgnacyjnych i medycznych, bowiem niewykluczone jest, że to właśnie one odpowiadają za pogorszenie stanu owłosienia na głowie. Niebagatelne znaczenie ma także prześledzenie diety pacjenta, bowiem niedobór niektórych witamin i mikroelementów sprawić może, że włosy będą cienkie, łamliwe, a na miejscu tych które wypadły nie będą pojawiać się nowe.

Holistycznego (a więc całościowego) badania trychologicznego nie należy się obawiać, gdyż nie jest ono inwazyjne, a dodatkowo może położyć kres problemom,  z którymi zmagamy się od wielu miesięcy lub nawet lat. Konsultacja taka nie jest nadmiernie kosztowna, a dodatkowo otwiera przed nami możliwości znacznej poprawy kondycji włosów niemalże natychmiast, czy to poprzez zmianę przyzwyczajeń żywieniowych, ograniczenie stresu, czy w końcu przyjmowanie odpowiednich suplementów diety zaleconych przez specjalistę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here