Jak zmyć hennę ze skóry

0
335

Henna jako substancja, za pomocą której możliwe jest bezpieczne zabarwianie skóry, znana była już w starożytnym Egipcie. Zarówno wtedy, jak i dziś forma pozostała ta sama i henna wciąż wyrabiana jest z rośliny znanej pod nazwą lawsonia bezbronna. Starożytni Egipcjanie używali tej sproszkowanej formy rośliny m.in. do tak ważnych rytuałów, jak farbowanie mumii (m.in. stopy i włosy) wybitnych obywateli. Również w czasach biblijnych odnotowano fakt, że kobiety za pomocą henny farbowały włosy i paznokcie. Obecnie henna wciąż wykorzystywana jest do barwienia skóry w kosmetyce. Ponadto dzięki krótkiej trwałości coraz modniejsze stają się tatuaże z henny, które ostatecznie można zmyć bez żadnych konsekwencji lub stary wzór zastąpić całkowicie nowym.
Henna słynie przede wszystkim z właściwości barwiących. Dzięki odporności na kruszenie dobrze przylega do skóry, a odpowiednia forma zapobiega rozprzestrzenianiu się barwnika poza wybrany kontur. Wyjątkową popularność, która utrzymuje się od tysiącleci, zawdzięcza trwałości, która pozwala zmyć hennę ze skóry po trzech tygodniach bez żadnych konsekwencji. Ponadto henna jest także źródłem wielu witamin i minerałów. W jej strukturze znajduje się m.in. błonnik, witaminy B, A, D, enzymy, kwasy (oleinowy i linolowy) oraz magnez i wapń.
W medycynie arabskiej cała roślina henny uważana jest za niezwykle wartościową. Przykładem może być wykorzystywanie nasion rośliny w leczeniu chorób związanych z wątrobą, podczas gdy wyciąg z liści stosuje się przy dolegliwościach spowodowanych przez choroby weneryczne.
Co zrobić jeśli chcemy się pozbyć henny wcześniej niż sama zniknie?
Przyciemnianie brwi za pomocą henny najlepiej wykonywać u kosmetyczki, ale z braku czasu, pieniędzy lub nadmiernego przekonania o własnych talencie i manualnych zdolnościach, same bierzemy się za upiększanie twarzy.
O ile nałożenie barwnika pójdzie nam sprawnie, to problem pojawia się, gdy henna „złapie” za mocno, a na skórze zostaną trudne do zmycia zabrudzenia. Wtedy liczy się każda minuta. Najlepiej, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, przygotować sobie „hennowy zestaw pierwszej pomocy” i mieć go pod ręką gdy zaczniemy zmywać hennę.
Pomoc przy wywabieniu henny z brwi:
• spirytus kosmetyczny – do brwi przyłóż kompres nasączony spirytusem i trzymaj ok. 2 minuty
• peeling – wetrzyj w brwi drobnoziarnisty peeling, który pomoże je „wybielić”
• pasta do zębów – nanieś specjalnym grzebykiem na brwi pastę, potrzymaj 5 minut, a następnie obficie spłucz wodą
• popiół – na zwilżony wacik posyp popiół i delikatnie pocieraj nim brwi
Jeśli chcesz usunąć nieestetyczne cienie na ciele to zastosuj:
• oliwa, masło, tłuste kremy – nałóż na skórę, potrzymaj 10 minut i spłucz (uważaj na oczy)
• woda z szarym mydłem – na małą gąbeczkę pokrusz mydło i pocieraj nią skórę, aż brud zejdzie
• krem do golenia – skutecznie oczyszcza zabrudzone miejsca
• płyn do mycia naczyń – kilka kropel wystarczy by oczyścić skórę
Pamiętaj o jednym! W przypadku chęci wywabienia barwnika henny ze skóry lub włosków na brwiach oraz rzęsach liczy się czas działania. najlepiej zrobić to bezpośrednio po tym jak dostrzeżemy, że coś poszło nie tak jak tego chciałyśmy. Ponieważ późna reakcja może być nieskuteczna.

enjoythelittlethings.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here