Na soczewki kontaktowe decydujemy się z kilku podstawowych powodów. Jest to sposób na prawidłowe widzenie przy każdej wadzie wzroku. Można je nosić nawet gdy wymagamy bardzo dużych mocy optycznych, a soczewki pozostają dla otoczenia niewidoczne. Nie oddziałują na nasz wygląd tak jak okulary i nie powodują niedogodności. Chcesz cieszyć się swobodą dzięki soczewkom kontaktowym? Sprawdź u nas jakie masz możliwości!
Spis treści
Soczewki kontaktowe – spójrz śmiało w przyszłość!
Pierwszą zaletą soczewek kontaktowych, o której mówią zadowoleni użytkownicy, jest brak wpływu na nasz wizerunek. Nie bez znaczenia jest fakt, że w dobrych sklepach optycznych możemy kupić soczewki, które mają bardzo duży zakres mocy. Co to oznacza? Szkła okularowe u osób z dużą wadą wzroku, przekraczającą 4 i więcej dioptrii, są ciężkie i przez swoją grubość wyglądają nieestetycznie. To właśnie w takich przypadkach soczewki kontaktowe są wskazane tym bardziej. Zapewniają znakomitą ostrość wzroku przy zachowaniu całkowitego komfortu.
Częsta wątpliwość w temacie soczewek, dotyczy tego, czy każdy problem z widzeniem może być w ten sposób skorygowany. Wyjaśnijmy więc raz na zawsze – dla każdej wady wzroku jest stworzony odpowiedni rodzaj soczewek:
– dla krótkowzroczności – soczewki sferyczne minusy
– dla dalekowzroczności – soczewki sferyczne plusy
– dla astygmatyzmu – soczewki toryczne
– dla prezbiopii – soczewki multifokalne (nazywanej inaczej progresywnymi)
Istotnym wskazaniem, dla którego soczewek są lepszym wyborem, jest różnowzroczność. Ta rzadziej spotykana przypadłość oznacza, że moce prawego i lewego oka różnią się w sposób znaczny. Czasem jest to spora różnica dioptrii, a czasem mogą występować zupełnie różne wady. Ta rozbieżność w przypadku tradycyjnych okularów może okazać się poważnym mankamentem.
Praktyczne wsparcie dla użytkowników soczewek
Osoby, które noszą soczewki kontaktowe, powinny pamiętać o prostym i zdrowym wsparciu dla kondycji oczu. Wrażliwy narząd wzroku może reagować na różne czynniki zewnętrzne, a najczęściej ma to związek z suchym powietrzem i alergenami. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie krople do oczu https://www.bezokularow.pl/krople-do-oczu.
Wyjątkowe soczewki kontaktowe
Soczewki EyeLove https://www.bezokularow.pl/soczewki-eyelove to jedna z przodujących marek, która ma do zaoferowania wiele nowatorskich rozwiązań. W niezwykle bogatym portfolio znajdziemy wyroby o różnych właściwościach, spełniających różnorakie oczekiwania. Są wśród nich soczewki jednodniowe – produkty, które nie wymagają pielęgnacji.
Częściej klienci wybierają miesięczne soczewki EyeLove produkowane z najnowocześniejszego materiału trzeciej generacji. Linia EyeLove Supreme Long-Lasting są wyjątkowo przyjazne dla fizjologii oka, co pozwala na noszenie soczewek bez oznak podrażnień, nawet kilkanaście godzin bez przerwy.
Dla osób, które pracują na co dzień przed ekranem, polecamy soczewki EyeLove Digital, które redukują cyfrowe zmęczenie wzroku – częstą dolegliwość pracowników biurowych. Wysokie uwodnienie tworzywa, z którego produkowane są soczewki, chroni nas przed przesuszeniem oczu i poprawia jakość widzenia.
Soczewki całodobowe – kiedy z nich korzystać?
Jeśli prowadzisz regularny tryb życia, pracujesz i jesteś aktywny w stałych porach dnia – soczewki do noszenia w trybie dziennym będą w naturalny sposób pasować do Twojej codzienności. Ale wiele osób wykonuje obowiązki w różnych godzinach, pełni dyżury bądź podróżuje. Wtedy odpowiednie okażą soczewki całodobowe https://www.bezokularow.pl/soczewki-calodobowe.
Dzięki wysokiej tlenoprzepuszczalności w soczewkach całodobowych możesz udać się na spoczynek lub tylko uciąć sobie drzemkę. Po przebudzeniu będziesz widzieć idealnie i nie będzie Ci doskwierało wrażenie piasku pod powiekami.
Soczewki całodobowe można nosić przez długi czas non-stop, ale i one wymagają czasem odświeżenia. Dlaczego? Podczas noszenia gromadzą się na ich powierzchni osady, które mogą zaburzać transparentność soczewek. Zasady higieniczne odnoszące się do soczewek wymagają, by raz na jakiś czas dokonywać dezynfekcji, by zlikwidować potencjalne źródło podrażnień i infekcji.